Projekt: Jindřichovické podzimní horolezení

2014

Nejprve jsme v tělocvičně na umělé stěně trénovali celý čtvrtek a pátek a o sobotním odpoledni. Vystřídalo se tu mnoho tříd z okolních škol a po obědě znovu přišla spousta dětí, které horolezení naprosto uchvátilo. Hned po vylezení na stěnu se znovu řadily do fronty na půjčení sedáků a k jednotlivým lezeckým cestám. Dohromady se tu tak vystřídalo asi 300 dětí, z nichž mnohé opakovaně i 3-4 dny. Cesty nám připravil Horolezecký klub v Novém Městě pod Smrkem, zejména ing. Pavel Smutný. Po celou dobu byly děti jištěné instruktory s horolezeckými zkouškami.

V neděli jsme po důkladné přípravě mohli vyrazit na přírodní skály „Obervégry“ u Rynoltic. Dětí už nebylo tolik, na teploměru bylo osm stupňů, tak není divu:-) Dohromady nás bylo 20 dětí a dospělých. Po příjezdu do skal se instruktoři pustili do přípravy lezeckých cest a ostatní do přípravy dřeva na oheň, který se ukázal být naprosto nezbytným:-) Po rozcvičce jsme začali se zdoláváním skály, dětem se velmi dařilo, tři děti dokonce vylezly až na vrchol a byly velmi nadšené! Celou zpáteční cestu spolu vzájemně probírali zážitky. Protože se neustále děti i dospělí ptají, kdy bude další podobná akce, budeme se snažit získat prostředky na lektorné a nájemné za tělocvičnu a Jindřichovické horolezení opět uspořádat.

Jindřichovické podzimní horolezení podpořili:

Liberecký kraj

http://www.kraj-lbc.cz/

Liberecký kraj je územně samosprávnou jednotkou. Z Grantového fondu však může poskytovat granty pro realizaci projektů, které jsou v souladu s jeho strategií rozvoje. Nás podpořil několikrát, a to zejména z Odboru životního prostředí a zemědělství, z Odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu a také z Odboru regionálního rozvoje a evropských projektů. Celková částka činí asi 2,5 mil. Kč

logo

Singing rock

www.singingrock.cz

Firma SINGING ROCK propaguje horolezectví jako zdravou aktivitu, která rozvíjí ducha i tělo, zdravou aktivitu pro každého, kdo hledá znovuprožití přírodních zákonitostí na vlastní kůži, kdo chce prostřednictvím horolezectví poznat nejenom svoje okolí, ale zejména sám sebe. SINGING ROCK nabízí své výrobky a metodiku při používání horolezeckých technik i v jiných profesích např. pro záchranáře, stavaře, výškové práce při opravách a údržbě, policii, armádu, hasiče.. Výrobky této firmy umožňují bezpečný pohyb ve vertikálním světě hor, skal, ale i jeskyní, výškových konstrukcí a budov. SINGING ROCK podporuje nejenom závodní lezce, kteří jsou vidět na stupních vítězů a na titulních stránkách časopisů, ale také nevidomé, neslyšící či jinak handicapované lezce.

Projekt „Jindřichovické podzimní horolezení“ podpořila firma SINGING ROCK slevou 27 % při nákupu horolezeckých potřeb. Děkujeme.

logo

Adresa:

Lunaria, z. s.

463 66 Jindřichovice 12

Telefon:

Ing. Zbyněk Vlk:

(+420) 605 345 467

Rezervace prohlídek, workshopů a ubytování:

(+420) 776 213 236

Email:

Ing. Zbyněk Vlk:

Rezervace prohlídek, workshopů a ubytování: