Festival Žijící Srdce
14. – 17. 7. 2022

Na louce u mlýna uprostřed lesů setkání otevřených srdcí…

Pojďte si zajistit účast na jindřichovickém festivalu o naplnění v životě a podpořte tím Svobodnou školu Ronja.

On-line prodej byl ukončen. Volné vstupenky jsou k dispozici na místě!

VSTUPENKYPROGRAM

Festival Žijící Srdce

Zveme Vás již na 4. ročník Festivalu Žijící srdce, který jsme se rozhodli opět zorganizovat hlavně díky pozitivním ohlasům z minulých ročníků. My sami jsme si zamilovali jeho rodinnou atmosféru, která je pro náš festival charakteristická. Čeká na Vás množství přednášek, workshopů a řemesel pro dospělé i děti. Máme pro Vás také  připravený časoprostor, kde můžete s ostatními návštěvníky sdílet Váš program.

 

 

Proč festival vznikl?

Smyslem festivalu je lidem připomínat témata, která oživují naše srdce, těla, vztahy, naši práci i naši přírodu. Stejně důležitým účelem festivalu je podpora Svobodné školy Ronja, v níž vidíme veliký smysl právě proto, že je to cesta, která děti vede jejich vlastním směrem. Proto je festival Žijící Srdce festivalem benefičním.

Lektoři se tedy vzdávají svých honorářů a všichni zapojení do procesu festival tvoříme ve svém volném čase. Veškeré peníze pak jdou do školy Ronja. Na vybavení, rekonstrukci a také jako prázdninová finanční podpora průvodců. O části peněz rozhodují děti samy – peníze vydělané na benefičním stánku a v aukci.

Festivalové momenty v roce 2021

A co Vás tu všechno čeká?

Workshopy

 

Přijďte si zacvičit jógu, zatančit, zazpívat a mnoho dalšího.

Přednášky

 

Těšte se na velké množství témat, které na festivalu zazní.

Koncerty

 

 Zábava na večer je zajištena v podobě koncertů meditačních i poslechových koncertů.

Divadlo

 Můžete se těšit na divadelní představení. Tradičně vystoupí i děti ze Svobodné školy Ronja.

Řemeslné dílny pro děti i dospělé

Zažijete například kování, točení na kruhu či řezbu ze dřeva.

 Výlety

 

Navštivte s námi místní hospodáře.

Stanové městečko 

 

Na zelené louce u mlýna jest místo pro Váš stan. Sprchy a záchody a tekoucí voda k dispozici.

Veganské jídlo celý den

Dopřejte si zdravou a chutnou veganskou stravu (3x denně s možností vegetariánské snídaně) a můžete se plně věnovat programu.

Čajovna

 

Je libo teplý či studený nápoj? Každý den pro Vás budou připraveny skvělé polévky i zákusky.

Stánky a benefiční prodej

 Na trhu můžete zakoupit kvalitní ručně vyráběné výrobky a také něco dalšího k snědku. Můžete podpořit i děti v benefičním stánku.

Masáže

 

Uvolněte se a nechte se opečovat.

Zázemí pro děti

Děti se u nás nudit rozhodně nebudou. Příroda si pro ně připraví volnou hru. My řemesla, kreativní činnosti a prostor v dětském koutku.

Reakce od návštěvníků

„Na festival Žijícího Srdce jsem jela zejména kvůli přechodu přes žhavé uhlíky. Nikdy před tím jsem to nezkusila a v té době jsem vnitřně cítila, že to mám udělat. Přes uhlíky jsem nakonec přešla a je to zážitek, který si nejspíš budu pamatovat do konce života. Festival mi toho ale dal mnohem víc. Od krásného přírodního prostředí, přes zajímavé workshopy jako např. pády důvěry nebo tantru až po vskutku prima společnost mile naladěných lidí. Tento festival byl jedním z nejlepších zážitků mého léta 2020. Děkuji za to.“

„Dokonalá příroda, kde vplouváte sami do harmonie a klidu až skoro smíření. Festival je na tuto lokální atmosféru přírody naladěn a prohlubuje ho. Tak bych si to představoval u našich předků před příchodem křesťanství. Tedy je to festival srdce v klidné bijící harmonii. Odpočinete si od shonu, hektičnosti s stresu. Nevyjímaje nacházení sebe v tomto rozpoložení. Velmi, velmi doporučuji. Výjmečný festival, nekomerční nejedoucí na vlně zábavy ale klidu spočinutí a pohody 🥰

„Festival byl úžasný. Témata a lektoři byli správně vybraní a do budoucna bych moc ráda, aby se i někteří objevovali na festivalu pravidelně. I když jsem se zúčastnila pouze jeden den dalo mi to hodně a doufám, že příští rok přijedu na víc dní a třeba i s rodinou.“

„Doporučuju hlavně festival samotný. Byli jsme loni poprvé s 10měsíčním synem, a přestoze to bylo velice náročné (protože človek by nejraději nevynechal jedinou část programu!), stálo to za to. Skvělý program, skvělí lidé, chutné a pestré jídlo, neskutečné množství inspirace, moudrosti, energie… Odjeli jsme jako jiní lidé a nasbírali spoustu hodnotných kontaktů. Těšíme se na příště!! 🙂

 

Ubytování

 Pokud plánujete přijet na více dní, můžete přespat ve stanovém městečku na louce u mlýna. Musíte si s sebou tedy vzít stan a veškeré campingové vybavení. Tato volba Vám ušetří pár set korun, protože je zdarma v ceně vstupenky.

Máme pro Vás také připravené ubytování v Domě Svobodného  přístavu (Jindřichovice pod Smrkem č.p. 213) za příznivou cenu cca 2km od festivalu. Prostory k přespávání jsou sdílené. K dipozici je společná kuchyně, jídelna, koupelna a dvě WC. Cena za noc je 250 Kč.  Podmínkou tohoto ubytování je využití od čtvrtka dopoledne do neděle. Tedy během celého festivalu. Ubytování si můžete vybrat a zaplalit při výběru vstupenky. Případné dotazy směřujte na e-mail: festivalzijicisrdce@seznam.cz.

Další možností je zarezervovat si ubytování v penzionu nebo Airbnb blízko Jindřichovic.

Dobrovolnictví

Láká Vás poznat jaké to je zúčastnit festivalu z té druhé strany? Chcete podpořit naše počínání a pomoci s chodem festivalu nebo jeho přípravou? Zároveň si festival užít i z pohledu návštěvníka? Tak pak se těšíme na shledání a spolupráci!

Více informací najdete níže spolu s odkazem na vyplnění formuláře:

Mediální partneři

Adresa:

Lunaria, z. s.

463 66 Jindřichovice 12

Telefon:

 

Více informací na telefonu:

(+420) 776 213 236

(+420) 603 951 525

Email:

Vstupenky, dotazy, připomínky:

festivalzijicisrdce@seznam.cz

Dobrovolnictví na festivalu:

zijici.dobrovolnici@gmail.com