Projekt: Vybavení pro management pozemkového spolku

2019

I tento rok jsme v rámci projektu zorganizovali 5 dobrovolnických dnů pro firemní pracovníky (Kooperativa, Advaita, ČSOB, Sandoz a Sberbank) a 3 dobrovolnické akce pro veřejnost s cílem ochrany a údržby ekokrajiny a historických staveb.

Firemní a běžní dobrovolníci letos pomáhali při setí, mulčování kolem keřů, při opravách ohrad, při vytrhávání orobinců z tůněk, při čištění dvora a pěšinek v okolí skanzenu, při úklidu skanzenu, při opravě tabulí naučné stezky, při péči o hlavaté vrby, při čištění vodního biotopu, při sklízení, sklizni a sušení bylin, při ožínání, při kosení, sušení sena a jeho svážení koňským povozem, při ekovýchovných výletech, osvětových akcích a při čištění černé skládky v blízkosti. Stejně jako loni, tak i letos se nám podařilo zapojit do těchto dobrovolnických aktivit i děti z našeho kroužku a svobodné školy a tak vznikly kombinované programy propojené s ekovýchovou při praktických činnostech. Těší nás účast celkem 60ti dobrovolníků. Tyto akce však nebyly financovány z projektu, realizace tohoto projektu pouze jejich uskutečnění umožnila.

V rámci projektu bylo zakoupeno zejména pracovní nářadí a pomůcky, jako například hrábě, rycí vidle, motyky a násady, kladiva, kleště, pilky ocasky, šroubováky, pořízy, elektrická pumpa na pneumatiky koňského povozu, lišta, řetězka, svíčky, řetěz na motorovou pilu, a jiné.

Tento projekt podpořil v roce 2019 částkou 50 000,- Kč:

Český svaz ochránců přírody

http://www.csop.cz/

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) je občanské sdružení, jehož členy spojuje aktivní zájem o ochranu přírody a životního prostředí. Jeho posláním je ochrana a obnova přírody, krajiny a životního prostředí, ekologická výchova a podpora trvale udržitelného života.

Díky sbírkám a koordinačním programům podpořeným různými dalšími sponzory může přispívat i na obdobně zaměřenou činnost jiných organizací.

Nás celkově podpořil ve více projektech už přibližně 500 000,- Kč

Programy, z nichž byly naše projekty podpořeny:
Místo pro přírodu
Ochrana biodiverzity
Program rozvoje pozemkových spolků finančně podpořený v grantovém řízení MŽP

logo

Adresa:

Lunaria, z. s.

463 66 Jindřichovice 12

Telefon:

Ing. Zbyněk Vlk:

(+420) 605 345 467

Rezervace prohlídek, workshopů a ubytování:

(+420) 776 213 236

Email:

Ing. Zbyněk Vlk:

Rezervace prohlídek, workshopů a ubytování: